To czterosystemowa, czyli potrafiąca pobierać zasilanie nie tylko występujące w naszym kraju, lokomotywa elektryczna wyprodukowana przez firmę Bombardier w 2009 roku. E 186 248-1 to seria Traxx-3. Początkowo przeznaczona była dla firmy Angel Trains Cargo z Wielkiej Brytanii. Po roku wykupiła ją francuska firma finansowa RBS. Od niej to w formie leasingu w 2011 przejmuje ją polska spółka Orlen KolTrans. Wtedy też do swoich szaro-zielono-biało-czerwonych barw na burtach otrzymuje reklamę najemcy. Warto dodać, że swego czasu PKP Cargo też leasingowały przez parę lat kilka takich lokomotyw i mianowało je wówczas oznaczeniami EU43. Uchwyciłem ją przypadkowo, bo jest zaskakująco cicha, w okolicach Franowa.
Moje dziwne hobby polega na tym, że kiedy jestem w pobliżu torów kolejowych i mam ze sobą aparat fotograficzny "łowię" lokomotywy. Musi być widoczny numer taborowy lub fabryczny. Potem numer wpisuję w wyszukiwarkę i czytam. Może moja fotka kiedyś będzie jedynym portretem maszyn, które wieczne nie będą.
Łączna liczba wyświetleń
środa, 25 czerwca 2014
EP07-382
Ta lokomotywa powstała w zakładach HCP w Poznaniu. Wyjechała z hali produkcyjnej w 1985 roku jako EU07-382. Trafiła na służbę do Gdyni, gdzie obsługiwała ruch głównie pasażerski jako zwykła, zielona z ciemniejszymi pasami siódemka. Rok po przejęciu ją przez CT, czyli w 2002 roku skierowana zostaje do modernizacji. Po udoskonaleniach przyjmuje oznaczenia EP07-382. W 2008 roku przechwytuję ją IC Gdynia i po roku maluje na swoje barwy flotowe. Z ciekawostek można dodać, że rok temu zamontowano w niej klimatyzację, a na początku 2014 roku na rozjazdach stacji Tłuszcz wypadła z szyn. Od kilku tygodni zainstalowano rejestratory toru jazdy. Uchwyciłem ją podczas wypoczynku na dworcu głównym w Poznaniu.
piątek, 13 czerwca 2014
T448P-033
Koziołek, jak potocznie nazywają tą lokomotywę to jednostka spalinowa z założenia przeznaczona do przetaczania ciężkich składów towarowych. Ten T448P-033 wyprodukowany został w 1978 roku, a więc leciwa już maszyna. Przypomnę, że to lokomotywa czeska, dawniej czechosłowacka, rodem z samej Pragi. Na początku koziołek ten obsługiwał transport na potrzeby przemysłu węglowego w KWK "Anna" Rydułtowy. Od 1987 roku przechodzi do PTKiGK w Rybniku. W 2005 roku był już czerwony z żółtym pasem. W 2008 roku przejmuje go PCC Rail Rybnik. Po roku jednak kupuje go DB Schenker Rail Rybnik. Potem pożycza go DB Schenker Rail Polska by od 2011 mieć go już na stałe. W 2013 otrzymuje nowe, całe czerwone malowanie flotowe DB SRP. Fotek niezbyt dużo. Podobnie z filmikami. Ja znalazłem go odpoczywającego na rozrządzie
ET22-1108
Lokomotywa elektryczna towarowa wyprodukowana w 1988 roku we Wrocławiu. Na początku swojej kariery ET22-1108 stacjonowała w Iławie. Malowana tradycyjnie na zielone kolory obsługiwała trasy towarowe. Od 1997 roku przeniesiona zostaje do Olsztyna. Jednak w 2000 roku przejmuje ją baza w Bydgoszczy, gdzie po roku zmienia się właściciel, czyli spółka Cargo. Barwy flotowe CT otrzymuje dopiero podczas rewizyjnej w 2010 roku. Po roku zasila już szeregi byków w CT Gdynia. Jednak w tym roku, czyli 2014 dla odmiany przeniesiona zostaje do bazy CT Tarnowskie Góry. Fotek i filmików w sieci mnóstwo. Natknąłem się na tą lokomotywę w okolicach Franowa.
Subskrybuj:
Posty (Atom)