Moje dziwne hobby polega na tym, że kiedy jestem w pobliżu torów kolejowych i mam ze sobą aparat fotograficzny "łowię" lokomotywy. Musi być widoczny numer taborowy lub fabryczny. Potem numer wpisuję w wyszukiwarkę i czytam. Może moja fotka kiedyś będzie jedynym portretem maszyn, które wieczne nie będą.
Łączna liczba wyświetleń
czwartek, 20 października 2016
189 060-7
Lokomotywa wyprodukowana w 2004 roku w zakładach Siemens München-Allach. Przedstawicielka słynnej rodziny Euro Sprinterów. Gdyby właścicielem jej była polska firma na pewno oznaczona by była jako ES 64 F4 ... . Ta lokomotywa należy jednak do kolei niemieckich. Od początku w kolorach czerwonych. Do 2009 roku należała do Railion Deutschland AG Wtedy to przejął ją DB Schenker Rail Deutschland. W 2014 roku 189 060-7 przechodzi modernizację polegającą głównie na zmianie konfiguracji dopuszczającej poruszanie się jej po torach zarówno niemieckich jak i w Czechach oraz w Polsce. Od marca 2016 roku maszyna należy do DB Cargo Deutschland. W necie fotek i filmików dość dużo. Natknąłem się na tą lokomotywę w okolicach Franowa.
wtorek, 11 października 2016
ET22-2005
Ta maszyna wyprodukowana została w 1978 roku we Wrocławiu. Malowana oczywiście na zielono ale o oznaczeniach ET22-381. Pierwszą matczyną stacją bazową jest Kutno. Następnie lokomotywa ta stacjonowała w Czechowicach Dziedzicach, gdzie po transformacji ustrojowej, od 2001 weszła w skład CT. W 2009 roku zostaje przeniesiona do Gdyni. Również w tym roku wraz z 27 innymi lokomotywami ET22 zostaje wytypowana do modernizacji. Kontrakt na modernizacje wygrywa ZNLE Gliwice i tam, jako piąta z kolei tuningowana zostaje nasza maszyna. Odnowiona, z nowym ryjkiem, nowymi reflektorami, szybami grzanymi i pantografami wyjeżdża w Gliwic jako ET22-2005. Malowana oczywiście na niebieskie barwy Cargo trafia odtąd do bazy we Wrocławiu. W necie materiałów nie ma zbyt wiele o tym byku, oczywiście po wyremontowaniu przykuwał więcej uwagi. Uchwyciłem go w okolicach Pokrzywna.
Subskrybuj:
Posty (Atom)