Ten bardzo ładny byczek wyjechał z wrocławskich zakładów w 1987 roku oczywiście malowany na zielono. Na dwa lata przed zaprzestaniem produkcji tych najpopularniejszych w Polsce lokomotyw elektrycznych. Jego pierwszym przewoźnikiem oczywiście było państwowe PKP. Pierwszą bazą tego ET22-1074 stał się Szczecin. Tam stacjonował bardzo długo i też przez tamtejszy CT został wchłonięty po zmianach ustrojowych. W 2014 roku zostaje malowany na niebieskie barwy i wysłany do Łodzi. Stacjonuje tam tylko kilka miesięcy po czym zmienia bazę na Warszawę. Czasem trafia mu się ciągnąć pociągi wojskowe. Natrafiłem na niego w okolicach Antoninka.
Moje dziwne hobby polega na tym, że kiedy jestem w pobliżu torów kolejowych i mam ze sobą aparat fotograficzny "łowię" lokomotywy. Musi być widoczny numer taborowy lub fabryczny. Potem numer wpisuję w wyszukiwarkę i czytam. Może moja fotka kiedyś będzie jedynym portretem maszyn, które wieczne nie będą.
Łączna liczba wyświetleń
wtorek, 29 maja 2018
poniedziałek, 14 maja 2018
3E-100-004
Lokomotywa nieco skomplikowana, seryjnie zwana kantem lub telewizorem przez fachowców. Ta wyprodukowana została przez wrocławski Pafawag na rok przed zaprzestaniem produkcji tej serii czyli w 1970 roku. Numer seryjny to 3E/1-684 ale numer posiadała po prostu 72. Warto tu przypomnieć, że dla PKP była to seria ET21. Na początku loka ta trafiła do PMP PW Katowice. Nawet nie wiadomo, jak była wówczas malowana. Od 1990 roku przejmuje ją Kopalnia Piasku Kotlarnia. W 2001 roku jej właścicielem jest już Przedsiębiorstwo Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem z Zabrzu. Tu wiadomo, że właściciel maluje ją na zielono. Otrzymuje też oznaczenia 3E-004. W 2006 roku malowana jest na żółto-zielono-czerwono, a rok później włada nią DB Schenker pod pierwotną swą nazwą. DB w 2011 roku postanawia pomalować ją na swoje, a jakże, czerwone kolory. Ulega też zmianie oznaczenie na 3E/1-004. W 2014 roku skierowana zostaje na modernizację, gdzie otrzymuje na przykład połówkowe pantografy. By nie było nudno również ulega zmianie oznaczenie na 3E-100-004. Właściciel zostaje ten sam, ale tu przypomnę, że po 2016 roku jest to DB Cargo Polska. Ja przyłapałem tą wiekową lokomotywę przy wlocie na Franowo.
Subskrybuj:
Posty (Atom)