Moje dziwne hobby polega na tym, że kiedy jestem w pobliżu torów kolejowych i mam ze sobą aparat fotograficzny "łowię" lokomotywy. Musi być widoczny numer taborowy lub fabryczny. Potem numer wpisuję w wyszukiwarkę i czytam. Może moja fotka kiedyś będzie jedynym portretem maszyn, które wieczne nie będą.
Łączna liczba wyświetleń
niedziela, 27 lutego 2022
207E-003
Ta lokomotywa powstała pod koniec 2021 roku w Zakładach Taboru Kolejowego we Włosienicy. Jest to twór powstały na bazie wózków M62, czyli na bazie Gagarina. O powstaniu takiej lokomotywy elektrycznej dużej mocy podjął zarząd Rail Polska w celu zaspokojenia zapotrzebowania w swoich usługach na tego typu lokomotywy. Ma charakteryzować się wysoką wydajnością, niskim kosztem utrzymania oraz wydłużonymi okresami naprawczymi. Stworzono nowoczesny wygląd, zastosowano nowoczesne systemy sterowania oraz doskonałą ergonomię. Egzemplarz ten otrzymał numerację 207E-003 oraz bordowo-żółte malowanie. Ten 120 tonowy kolos ozdobiony jest także logiem swojego właściciela zarówno na czołach jak i na bokach. Spotkałem tego Edgara, bo tak został nazwany ten model modernizacji, przy wjeżdzie do Franowa.
wtorek, 22 lutego 2022
ET22-626
Smutny byczek wyprodukowany w 1980 roku we Wrocławiu. Malowany na oliwkowo-zielone kolory trafił do narodowego przewoźnika. Zaczynał swoją karierę w Piotrkowie Trybunalskim. ET22-626 od 1997 roku stacjonował już w Łodzi. Tam też w 2001 roku wcieliło go w swoje szeregi Cargo. Od 2003 roku swoją bazę ma we Wrocławiu. W 2006 roku malowany zostaje na zielono. Od 2010 roku zakwaterowany jest w Poznaniu. Tam po dwóch latach dzieje się z nim coraz gorzej. Zostaje odstawiony na teren lokomotywowni na Franowien gdzie pozwoliłem sobie go sfotografować. Grzybieje tam całe dziesięć lat i nic nie wskazuje na to, by jeszcze kiedykolwiek wyruszył o własnych siłach na szlaki kolejowe.
czwartek, 17 lutego 2022
111Ed-019
Polska lokomotywa elektryczna wyprodukowana pod koniec 2020 roku w zakładach Pesa w Bydgoszczy. Otrzymała oznakowanie 111Ed-019 oraz malowanie biało-czerwone z zarysami o tematyce przemysłowo-transportowej na bokach. Jest to szata charakterystyczna dla zamawiającej tą lokę firmy RCP. Od początku 2021 roku maszynę tą dzierżawi Lotos Kolej stąd też na bokach widnieje jego logo. Napotkałem tą Gamę, bo tak nazywana jest seria tych lokomotyw, na Franowie, w okolicy górki rozrządowej.
Subskrybuj:
Posty (Atom)