Moje dziwne hobby polega na tym, że kiedy jestem w pobliżu torów kolejowych i mam ze sobą aparat fotograficzny "łowię" lokomotywy. Musi być widoczny numer taborowy lub fabryczny. Potem numer wpisuję w wyszukiwarkę i czytam. Może moja fotka kiedyś będzie jedynym portretem maszyn, które wieczne nie będą.
Łączna liczba wyświetleń
poniedziałek, 30 maja 2022
ET26-006
Ta lokomotywa elektryczna jest przedstawicielem rodziny Dragonów polskiej produkcji przewidzianych do transportu ciężkich składów towarowych. Wyprodukowana pod koniec 2019 roku w zakładach Newag w Nowym Sączu. Zamawiającym był PKP Cargo dlatego też od razu otrzymała niebieskie malowanie flotowe CT. Stacjonuje we Wrocławiu i jest jedą z siedmiu lokomotyw tego rodzaju zamówionych dla tego przewoźnika. Otrzymała oznaczenia ET26-006. Ta wersja Dragona jest wyposażona w spalinowy moduł dojazdowy na wypadek utraty zasilania z sieci elektrycznej. Spotkałem tą lokomotywę na Franowie.
sobota, 14 maja 2022
VECTRON 193 735
Uchwyciłem ten elektrowóz w słoneczny, majowy dzień na Franowie, kiedy to w myśl hasła: "tiry na tory" ciągnął na haku wagony z naczepami ciężarowymi. Prawdopodobnie na trasie Rotterdam-Swarzędz. Vectron ten wyprodukowany został w 2018 roku w zakładach Siemens München-Allach. Lokomotywa wielowariantowa pod względem dopuszczenia na torach w poszczególnych krajach. Otrzymał oznaczenie 193 735 i malowanie biało-czarno-zielone. Malowanie flotowe spółki austriackiej European Locomotive Leasing. Vectron 193 735 pracuje obecnie dla LTE Netherlands B.V z Rotterdamu.
niedziela, 1 maja 2022
TEM2-080
Weteran szlaków kolejowych, ponieważ już od 1978 roku się na nich pojawia. Wyprodukowana w Briańsku na terenie Rosji. Lokomotywy te w Polsce były głównie zamawiane do obsługi przemysłu ciężkiego i tak też było w przypadku TEM2-080. Trafiła najpierw do Zakładów Chemicznych w Oświęcimiu, późniejsza Firma Chemiczna Dwory S.A. Malowana była wówczas na niebiesko z Zółtym pasem i fałką na czołach. Od 1998 roku należała do firmy PPUH Kolex sp.z o.o. ze Szczawnicy. Od 2001 roku obsługiwała Kopalnię Piasku Maczki-Bór. W późniejszym czasie wchłonięta została do spółki CTL. W 2005 roku pomalowana została na granatowo z pomarańczowymi dodatkami i logiem CTL Rail. W 2010 roku Gdy już weszła w skład CTL Logistics pomalowano ją na flotowe, czarne barwy. Od 2017 roku spalinówka ta jest w rękach Logistics and Transport Company Sp. z o.o. z województwa opolskiego. Tabor tego przedsiębiorstwa charakteryzuje się zielonym malowaniem z czarnymi dodatkami i na takie też kolory pomalowana została ta lokomotywa. Uchwyciłem tą Tamarę, gdy zbliżała się do Franowa emitując zgrzytające i metaliczne dźwięki.
Subskrybuj:
Posty (Atom)