Lokomotywa elektryczna wyprodukowana we wrocławskim PaFaWagu w 1973 roku, a więc cztery lata po rozpoczęciu wytwarzania tej serii lokomotyw w naszym kraju. W tym momencie musimy mieć świadomość, że na pierwsze 100 egzemplarzy do dnia dzisiejszego funkcjonuje zaledwie dwadzieścia jeden. Reszta odeszła w zapomnienie czyli brutalnie mówiąc została zezłomowana. ET22-080 oczywiście była malowana fabrycznie na zielono. Trafiła do Poznania na Franowo. W 1996 roku otrzymuje charakterystyczne, żółte pasy na wysokości reflektorów, zachodzące na boki aż po drzwi. Od 1997 roku trafia do bazy we Wrocławiu. Tam też przechwytuje ją CT. W roku 2007 żółte pasy znikają. W roku 2011 byk ten stacjonuje w Gdyni. Cargo postanawia przemalować go w swoje flotowe, niebieskie barwy w roku 2014. W sieci materiałów nie ma zbyt dużo na temat tego byka. Uchwyciłem go przejeżdżającego ze składem przez Starołękę.
Moje dziwne hobby polega na tym, że kiedy jestem w pobliżu torów kolejowych i mam ze sobą aparat fotograficzny "łowię" lokomotywy. Musi być widoczny numer taborowy lub fabryczny. Potem numer wpisuję w wyszukiwarkę i czytam. Może moja fotka kiedyś będzie jedynym portretem maszyn, które wieczne nie będą.
Łączna liczba wyświetleń
środa, 11 października 2017
poniedziałek, 2 października 2017
E 483 255
Ta zgrabna lokomotywa jest przedstawicielem serii TRAXX2. Z Zakładów produkcyjnych Bombardiera elektrowóz ten wyjechał w roku 2011 z myślą o kolejach włoskich. Głównie do ruchu towarowego, przy czym z maksymalną prędkością do 140 km/h. E 483 255 Trafił do przewoźnika RAILPOOL z siedzibą w Monachium i malowany został na jasnoszaro z niebieskim, szerokim pasem poprzecznym przy jednym z czół. Praktycznie od samego początku był wynajęty dla Lotos Kolej i z takim logiem na bokach oraz czołach można go było zobaczyć. W 2012 roku na osiem miesięcy oddelegowany został do obsługi ruchu pasażerskiego przez Koleje Śląskie. W roku 2017 obsługuje już składy ciężkie dla Orlen Kol Trans. W sieci można trochę informacji i materiałów znaleźć. Udało mi się go uchwycić na wlocie z cysternami na Franowo.
Subskrybuj:
Posty (Atom)